להשפיע על החיים, לשנות את העולם

Johnson & Johnson , תאגיד הפארמה, הציוד הרפואי ומוצרי הצריכה הגלובלי והחדשני בעולם, הוקם בשנת 1886 בארה"ב ע"י האחים רוברט, ג'יימס ואדוארד ג'ונסון וחרט על דגלו לעשות למען שיפור איכות החיים העולמית, יצירת קהילות בריאות ופיתוח מתקדם ופורץ דרך.
כיום כוללת הקבוצה 3 חטיבות מרכזיות: חטיבת הפארמה, חטיבת מוצרי הצריכה וחטיבת המכשור הרפואי, ולה עשרות חברות בת. על החברות בישראל נמנות: Omrix Biopharmaceuticals - המפתחת קו מוצרים מצילי חיים בתחום הביוכירורגיה, Janssen Israel - העוסקת בשיווק תרופות חדשניות ופורצות דרך, Biosense Webster - בעלת הטכנולוגיה המהפכנית למיפוי וניווט תוך גופי, ו- Johnson Medical lsrael  - האחראית על ההפצה והשיווק של מוצרי הציוד הרפואי של Johnson & Johnson  בישראל.
ב Johnson & Johnson מועסקים כ130,000 עובדים ברחבי העולם ומתוכם כ1,000 עובדים בישראל, המשלבים ידע, יכולות ומצוינות, בפיתוח, ייצור ושיווק של מאות פתרונות לכלל הסקטורים הרפואיים.

ה Credo (ה"אני מאמין") של Johnson & Johnson, נכתב בשנת 1943 ע"י יו"ר ומייסד החברה רוברט ווד ג'ונסון, והוא מציג את הערכים המנחים את החברה, ובראשם המחוייבות למתן מענה מקיף וחדשני לצרכי קהילות המטופלים והרופאים.
כבר אז נחשב המסמך לפורץ דרך כיוון שעסק  באחריות חברתית תאגידית, הרבה לפני שהדבר הפך למונח מוכר ושגור בסקטור העסקי.
במהלך השנים עבר ה Credo שינויים מעטים בלבד וב Johnson & Johnson מאמינים שמעבר להיותו מצפן מוסרי, הוא גם מתכון להצלחה עסקית. ולראיה - עשרות חברות הבת המשגשגות המיישמות אותו הלכה למעשה יום יום, כבר למעלה מ130 שנה.

רוברט ווד ג'ונסון, יחד עם שני אחיו, ג'ימס ווד ואדוארד מיד, הקימו את חברת Johnson & Johnson. המפעל הראשון נפתח בניו ברנזוויק, ניו ג'רסי Image courtesy: Johnson & Johnson Archives.
נשים מאיישות שמונה תפקידי ניהול במחלקות היצור של Johnson & Johnson. כמו כן, לחברה מצטרפת המדענית הראשונה בהיסטורייה של החברה Image courtesy: Image of Edith von Kuster courtesy of her family; lab image courtesy of Johnson & Johnson Archives.
ערב הפיכתה של Johnson & Johnson לחברה ציבורית נסחרת, גנרל רוברט ווד ג'ונסון כותב את ה"credo" - האני מאמין של החברה. מסמך זה מדגיש את מחויבותה של החברה ל"אחריות חברתית-תאגידית" , הרבה לפני שהמושג הזה הפך להיות פופולרי. גם כיום, מסמך ה "Credo" ממשיך להיות נר לרגלי החברה בכל פעילותה Image courtesy: Johnson & Johnson Archives.
שתי חברות בת של Johnson & Johnson: Janssen Pharmaceuticals ו - Cilag, מוזגו לחברה אחת, Janssen - Cilag, המובילה את תחום הפארמה בקבוצת Johnson & Johnson
חברת סטארט-אפ צעירה בשם "Biosense" מגיעה לאבן דרך משמעותית, כשהיא מקבלת אישור FDA למערכת ה ®CARTO ומבצעת פרוצדורה מוצלחת ראשונה בחולה הראשון
Johnson & Johnson פותחת את הנציגות המקומית בישראל, באמצעותה היא מקדמת שיווק ומכירה של ציוד רפואי חדשני לבתי חולים ומרכזים רפואיים ברחבי הארץ
Johnson & Johnson רוכשת את Omrix Biopharmaceuticals, חברה ישראלית המפתחת ומייצרת מוצרים מצילי חיים המופקים מפלסמה אנושית

"אנו מאמינים כי המחויבות הראשונה שלנו היא לחולים, לרופאים ולאחיות, לאימהות ולאבות ולכל האחרים המשתמשים במוצרינו ובשירותינו"
ב Johnson & Johnson  עושים הכל כדי לתת לכל אדם מענה איכותי, מהיר ובמחיר הוגן.
הסטנדרט הגבוה והחדשנות מאפיינים הן את המוצרים של Johnson & Johnson והן את השירות והתמיכה שנותנת החברה לקהילת החולים ולצוותים הרפואיים.
 

"עלינו לספק סביבת עבודה מכלילה שבה כל אחד חייב להיחשב כיחיד ומיוחד"
ב Johnson & Johnson מכירים בחשיבות עובדי החברה ועושים כל מה שניתן כדי לספק להם סביבת עבודה תומכת, מספקת ומעצימה.
הזדמנויות שוות לתעסוקה, התפתחות וקידום, תמיכה בבריאות העובדים וברווחתם, מתן תחושת בטחון, הגשמה ומטרה – כל אלה עומדים לנגד עיניהם של מנהלי החברה, בכל העולם.
 

"אנו אחראים לקהילות בהן אנו חיים ועובדים ולקהילה העולמית"
ב Johnson & Johnson מאמינים כי מעבר למחויבות לקהילת המטופלים ע"י פיתוח מוצרים מצילי ומאריכי חיים, כולנו אחראים לקהילות בהן אנו חיים. תרומה לבריאות ולחינוך בעולם כולו, תמיכה בעמותות ובארגוני צדקה, שמירה על הסביבה ועל משאבי הטבע, כל אלה הם רק חלק מהעשייה היומיומית בכל חברות Johnson & Johnson.
 

"יש להמשיך בעבודת מחקר, לפתח תוכניות חדשניות, להשקיע בעתיד ..."
מחקר, פיתוח, השקעות נכונות ורעיונות חדשים – כל אלה מובילים להצלחת החברה, הן במישור המקצועי והן במישור העסקי. הצלחה כזאת, מאפשרת את המשך הפעילות הפורה והיצרני של החברה.
עבודה באחת מחברות Johnson & Johnson היא עבודה שיש בה שליחות, אתגר וסיפוק.
כל אחד ואחת מעשרות אלפי העובדים בחברה הבינלאומית, עוסקים ברמה היומיומית בתחומים החשובים והחיוניים ביותר, ומרגישים חלק מעשייה משמעותית ובעלת ערך.

 

ב Johnson & Johnson שמים את העובדים במרכז ונותנים לכלל העובדים הזדמנות לבוא לידי ביטוי, לשתף וליצור רעיונות חדשים.
סביבת העבודה שלנו הינה חדשנית ביותר, ועובדינו חשופים לטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות להם ללמוד, להתקדם ולהתפתח, וכך- להיות בחזית עולם הפארמה והציוד הרפואי.
עבודה ב Johnson & Johnson מאפשרת לכלל העובדים לשמור על ייחודיותם  תוך שהם לוקחים חלק בעשיה משמעותית ומשנת חיים.