פרסים ופטנטים של אומריקס

חברת אומריקס מובילה את חזית הטכנולוגיה וזכתה בשני פרסים יוקרתיים מטעם ג’ונסון אנד ג’ונסון.

פרס המחקר והפיתוח של ג’ונסון אנד ג’ונסון

ישראל נור, רוברטו מידלר, ג’סיקה שן, ג’ים הארט ומישל אוקונל הזוכים במדליית ג’ונסון של שנת 2012  – פרס המחקר והפיתוח היוקרתי ביותר של ג’ונסון אנד ג’ונסון. מענק זה מהווה אות הוקרה בעל הערך המוסף הגדול ביותר ללקוחות, למטופלים, לעובדים, לקהילות ולבעלי העניין שלנו שנעזרים בטכנולוגיות החדשות שפיתחו החוקרים הנ”ל.

בזכות חוקרים אלו, המוצר ®EVICEL קיים היום בשוק, החל מפיתוח ההרכב הביולוגי ותהליכי הייצור ועד לתכנון המחקר הקליני של המוצר וכתוצאה מכך ה- ®EVICEL הראשון והיחידי כיום מבין הדבקים מבוססי הפיברין אשר קיבל התוויה כללית לעצירת דימומים תוך-ניתוחיים בארה”ב. התוויה זו, מהווה אמת מידה בתעשיית הביו-כירורגיה ועודדה אותנו לשאוף לקבלת התוויות נוספות, לרבות איטום מערכת העיכול לאחר הסרת חלקים נרחבים מצינור בעיכול או מהקטנת הקיבה, איטום רקמות רכות, קיבוע איברים ורשתות בקע ואף זירוז תהליך ריפוי הפצעים.

בזכות הביצועים המעולים וההתוויות הכירורגיות הנרחבות שלו, ®EVICEL הפך למוצר הראשון המבוסס על רכיבים ביולוגיים עבור ETHICON Biosurgery המיועד להפצה ברחבי העולם והוא ממשיך להוביל את הצמיחה בשווקים. טכנולוגיה זו הניחה את היסודות למוצרים חדשים כגון פייברין פד והיוותה גורם מניע למוצרים עתידיים שנמצאים בפיתוח ואמורים לטפל במגוון רחב אף יותר של צרכים שטרם זכו למענה.

®EVICEL תרם ערך רב לעסק שלנו כפלטפורמה טכנולוגית חדשה וימשיך ויתרום לחברתנו עוד שנים רבות. אך חשוב מכל, מוצר זה ימשיך להשפיע על חיי מטופלינו במשך שנים רבות.

הצטרפו אלינו בברכות מכל הלב לישראל, רוברטו, ג’סיקה, ג’ים ומישל על הישגיהם יוצאי הדופן. לצפייה בסרטון קצר על מדליית ג’ונסון בהשתתפות הזוכים שלנו, לחצו כאן.

פרס הצטיינות יוקרתי הוענק לפיתוח בתחום האוורסט, שמשפר את ניצולת החומר, מקצר תהליכי ייצור, מוזיל עלויות, מוריד סיכונים ומעלה את איכות המוצר. 

פרס Global Surgery Award for Scientific Excellence הוענק לארז אילן ולאסף גרשונוביץ בגין הצטיינות בפיתוח תהליך ייבוש חדש עבור האוורסט. ארז וקבוצתו פיתחו תהליך להחלפת תהליך הייבוש והטחינה בתהליך מהיר המייצר אבקה בשלב אחד בלבד.

“האוורסט מורכב ממטריצה (פד) אשר עליה מוטענים אבקות פיברינוגן וטרומבין בצורתם היבשה. תהליך הייבוש של שני החומרים יוצר למעשה עוגות גדולות של חומר שאותן צריך לשבור ולטחון. כך מתקבלת אבקה אותה מטעינים על גבי הפד”, מנסה ארז אילן, staff scientist ומנהל קבוצה ב-R&D להמחיש את התהליך המורכב אשר הוא שותף לו ושעליו קיבל את הפרס.

מהם יתרונות תהליך זה?

ארז: “בעיקר שיפור הניצולת של החומר וקיצור תהליך הייצור בשלב יצירת האבקה. הדבר מצריך פחות עובדים, מוזיל עלויות, מוריד סיכונים ומעלה את איכות המוצר”.

מה בעצם דרש מכם התהליך המשופר?

“שימוש בטכנולוגיה של ייבוש בהתזה, כשלמעשה אנחנו מחליפים תהליך של ייבוש בהקפאה בייבוש בהתזה. זוהי טכנולוגיה שאימצנו מתחומים אחרים, בעיקר מתחום המזון והיא מאפשרת תהליכים בעלויות נמוכות יותר”.

מעבר לשיפור המשמעותי במוצר, מדובר גם בהישג מכובד

“בהחלט. עצם ההוקרה היא מכובדת בפני עצמה. מי שהעניק לנו את הפרס במעמד מרגש מאד הוא מרטין מדון, מנהל ה-R&D של גלובל סרג’רי במהלך הכנס השנתי של R&D בארה”ב. זה בפירוש כיף גדול לקבל הכרה כזו בחידוש ובתהליכי פיתוח”.

“ארז אילן ואסף גרשונוביץ קיבלו את פרס “GSG Scientific Excellence” על התאמה של טכנולוגיית ה- spraydry לתרומבין”, אומרת תמרה ביק, Associate Director במחקר ופיתוח. “הם פיתחו תהליך שבסופו של דבר מאפשר קבלת תרומבין בפעילות מלאה כמו לאחר ייבוש בהקפאה. אם השיטה תיכנס לתהליך הייצור של האוורסט, היא תאפשר לאומריקס להגדיל את יכולת הייצור משמעותית ובמקביל גם להוזיל את עלויות הייצור.

אסף וארז הראו היתכנות שימוש ה-spray dry  גם לBAC2 , המרכיב הביולוגי השני של אוורסט. נוסף לכך, ארז ואסף הראו היתכנות של השיטה עבור תרומבי ולפיברינוגן של ביוסיל למוצר הפייברין פד ממקור חזיר.

כפי שהוגדר כתנאי לקבלת הפרס, שהוענק לארז אילן ע”י Martin Madden, מנהל מחקר ופיתוח של כל GSG, אין ספק כי לטכנולוגיה הזו תהיה השפעה חשובה על כלל פעילות החברה”.

הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.